social networks
CHINASKI Láska & Hvězdy

oficiální videoklip


2015


O videu

Lidé z Tvision se v ději tohoto minifilmu zamýšlejí nad tím, jak se vlastně žije lidem bez lásky. Obrátili tím původní gró songu ("Láska je to, o čem to tady je").

"Celé je to hodně metaforické. Naši hrdinové jsou dva mladí osamělí lidé oblečení ve skafandrech, které symbolizují jejich izolovanost. Videoklip je samozřejmě o lásce, ale také o tom, že určité zážitky člověka prostě netěší, pokud je nemá s kým sdílet," vysvětluje režisér klipu Jaroslav Kašík.

Těm, kteří se na video koukají poprvé, mohou přijít scény se zavřenou helmou od skafandru i úsměvné, postupem času však pochopí, že v dnešní době sociálních sítí tak kuriózně žije spousta mužů i žen ve své vlastní neproniknutelné bublině, leckdy aniž by to třeba i vnímala. Song, který tak ve své studiové podobě příliš nezaujal (na paření v kotli koncertu však může být výborný), dostává videoklipem velmi zajímavé vyznění.

Největším oříškem totiž bylo sehnat pro příběh stěžejní kosmické skafandry. „V dopravní zácpě jsem naladil rádio, kde běžel rozhovor s šéfem České kosmické kanceláře. Zaujalo mě, že máme takovou instituci, a řekl jsem si, že by snad alespoň mohli vědět, kde sehnat dva skafandry,“ popisuje produkční klipu Jaro Vacek. I díky kanceláři se podařilo zapůjčit kosmické obleky z muzea v Německu.